+370 46 453286

Atsiliepimai

Iš pradžių planavome kad mūsų priestato paskirtis bus visai kita - jame laikysime sodo reikmenis ir galėsime pailsėti po darbo sode kad neireikėtų eiti į namus. Kai išvydome pastatytą priestatą, planai pasikeitė - dabar tai pats svarbiausas namo kambarys, kuriame priimame svečius, švenčiame gimtadienius ir Kalėdas. Atvykę darbuotojai buvo kruopštūs ir dėmesingi, o atliktų darbų kokybė tiesiog nuostabi.

Derick

Turite klausimų?!

Susisiekime!

Captcha

Ačiū, jūsų užklausa sėkmingai išsiųsta.

Apie rąstinius namus

Rąstiniai namai  pradėti statyti prieš 3 - 4 tūkst. metų. Skirtingose Europos dalyse buvo naudojama skirtinga statybos technika – kiekviena vietovė turėjo savitą braižą, priklausiusį nuo ten vyravusių tradicijų, civilizacijos ir amatų išystymo lygio. 

Kur paplitę rąstiniai namai?

Kalnuotuose ir miškinguose Vidurio Europos regionuose rąstinių namų statybos technika pasižymėjo didele įvairove. Netgi dabar galėtume tai pastebėti lankydamiesi Karpatuose, Bavarijos ir Bohemijos ar Slovakijos aukštikalnėse. Tačiau pats didžiausias vaidmuo namų statybos evoliucijoje atitenka dideliam Šiaures miškų regionui, besitęsiančiam nuo Norvegijos per Švediją, Suomiją ir europinę Rusijos dalį iki Sibiro. Jau apie 500 metų čia nenutrūkstamai tobulinami medinių namų rentimo būdai.

Kokie rąstiniai namai yra šiandien?

Šiandien rąstinius namus galime suskirstyti į du tipus: rankinio ir mašininio apdirbimo. Abu tipai yra populiarūs, konkuruojantys tarpusavyje, pasirenkami priklausomai nuo galimybių, konstrukcijos sudėtingumo, kainos bei dizaino. Rąstiniai namai taip pat gali būti papildomai apšiltinti naudojant šiuolaikinę medžio skydo konstrukciją. Skydo konstrukcija su apšiltinimu gali būti pritaikoma tiek išorėje, tiek viduje.

Rankinio apdirbimo rąstiniai namai

Rankiniu būdu apdorotų namų pagrindinis bruožas – juose išliekantis natūralus gamtos grožis, kadangi išsaugomas kiekvieno rąsto unikalumas. Šiems namams statyti naudojama specialius reikalavimus atitinkanti aukščiausios kokybės mediena - kiekvienas rąstas atrenkamas, apdirbamas, džiovinamas ir taikomas individualiai.

Rankomis apdorotas medinukas yra išties vienetinis rankų darbo kūrinys.

 

Mašininio apdirbimo rąstiniai namai

Mašininio apdirbimo rąstinių namų privalumas – prieinamesnė kaina, universalumas, leidžiantis pritaikyti juos įvairiems poreikiams ir sukurti norimą interjerą bei eksterjerą.

Šis tipas labiau tinka šiuolaikinėms  dizaino idėjoms, atrodo tvarkingesnis modernesnis.

Taigi šiuo atveju galite nevaržyti savo fantazijos priimdami dizaino sprendimus ir džiaugtis rąstinio namo savybėmis.

 

 

Modernus rąstinis namas su medžio karkaso konstrukcija