sc-ico

+370 46 453286

Atsiliepimai

Liskandas pastatė man šiltą ir gražų namą – atvažiuokite įsitikinti tuo patys.

Vytas D.

Turite klausimų?!

Susisiekime!

Captcha

Ačiū, jūsų užklausa sėkmingai išsiųsta.

Karkasinio (skydinio) namo privalumai:

 • Pakeičia metalą ar cementą
  Moderni karkasinio (skydinio) namo konstrukcija yra tvirta ir patikima, pakeičia metalą ar cementą.
 • Greitesnis ekonomiškesnis ir ekologiškesnis statybos metodas
  Vis daugiau statybos įmonių, vystytojų bei architektų visuose statybos sektoriuose atranda skydo bei karkaso privalumus.
 • Daugiau galimybių mažesniais kaštais
  Gamykloje daug lengviau organizuoti darbą, pasiekti aukštos kokybės. Klimato sąlygos nedaro įtakos statybos procesui.
 • Ekologiška žaliava
  Medis yra ekologiška, natūrali ir atsinaujinanti medžiaga, tiesiai iš gamtos ir artimiausia žmogui.
 • Tinka įvairaus tipo statiniams
  Iš karkaso (skydo) gali būti statomos mokyklos, darželiai, viešbučiai, laisvalaikio pastatai.
 • Neapriboja kitų statybinių medžiagų panaudojimo
  Medžio skydo namo konstrukcijai puikiai pritaikomos įvairios statybinės medžiagos: mūras, tinkas, akmuo, stiklas, metalas.

Apie karkasinius (skydinius) namus

Karkasinis namas

Liskando namų galerija

Populiarėjant mediniams namams, daugelis žmonių pirmą kartą susiduria su tokiais medinių namų terminais kaip karkasinis, skydinis, modulinis namas...

 Visiems seniems mediniams namams tiktų karkasinio namo apibūdinimas, jei jų sienų laikančioji konstrukcija yra medis. Skydinių, modulinių namų terminai atsirado pradėjus atskiras namo dalis, skydus, modulius gaminti gamykloje ir atgabenti į statybos aikštelę. Nesuklysite ir tokius medinius namus pavadinę karkasinias, nes jų sienų laikančioji konstrukcija taip pat yra iš medžio. 

Plačiau apie Liskando medžio karkaso namus

 

Karkasinis namas - kas tai?

Tradicinis karkasinis namas tai yra namas, kurio laikančiąją konstrukciją sudaro medžio karkasas. Karkaso tarpai gali būti užpildyti įvairia statybine medžiaga: cementu, moliu, kalkėmis, šiaudais. Senieji karkasiniai namai buvo plačiai statomi Vakarų Europoje, vėliau Amerikoje, jų galima pamatyti ir Klaipėdoje.

Atsirandant naujoms technologijoms bei medžiagoms,  keitėsi ir karkasinių namų statybos technologijos bei medžiagos. Sienų ir stogo konstrukcijoms pradėti naudoti keli tam tikrą paskirtį atitinkantys sluoksniai – nuo vėjo, drėgmės, vėdinimo, apšiltinimo. Išliko tik viena pagrindinė namo konstrukciją palaikanti statybinė medžiaga – medis.

Kokiose šalyse naudojamas šis statybos būdas?

Daugiau nei 70 procentų išsivysčiusių pasaulio šalių gyventojų gyvena medžio karkaso namuose, iš jų Šiaurės Amerika, Skandinavijos šalys, Australija, Naujoji Zelandija bei Japonija.

Kanadoje ir JAV virš 90 procentų mažaaukščių namų statybai naudota medžio karkaso konstrukcija. Dėl savo gebėjimo mažinti šilumos praradimą, medžio karkaso konstrukcija minėtose šalyse plačiai naudojama gyvenamiesiems namams, mokykloms, sporto centrams, viešbučiams, biurams, sveikatos centrams ir daugiabučiams.

 

Ar karkasiniai namai – tai trumpalaikiai namai?

Medžio karkaso konstrukcija yra labai tvirta. Daugybė karkasinių namų yra virš tūstančio metų senumo. Įvairiausių statybinių medžiagų panaudojimo mados ateina ir išeina, tačiau medžio karkaso konstrukcija visada išlieka.

Daugeliui šalių - tai architektūros paveldas, taip pat, vis dar atrandant naujus medienos panaudojimo statyboje metodus, ir ateitis.

Kokie karkasiniai namai yra šiandien?

Pats populiariausias medžio karkaso statybos metodas (kurį taikome ir mes) šiuo metu yra gamykloje pagaminto skydo konstrukcija. Pastatai, taikant skydo konstrukciją, buvo statomi jau XVII amžiuje, tačiau šis metodas labiausiai išpopuliarėjo XX amžiaus pradžioje.

Šiandien skydinių namų tecnologija yra gerokai pažengusi – suderinama su kitomis statybos konstrukcijomis, vis atrandamos naujos medžiagos, dizainui kurti taikomos kompiuterinės programos.

Liskando namų statymo eiga.

Šiuolaikinė skydo namo statybos technologija - kas tai?

Taikant medžio skydo konstrukciją yra atkartojama tradicinė karkasinio namo konstrukcija, tik statybos proceso didžioji dalis perkeliama po stogu.

Gamykloje galima atlikti tikslius matavimus, praktiškus sprendimus, sutaupyti išlaidas bei laiką. Statybos procesas statybos aištelėje tampa gerokai trumpesnis taip išvengiant daugybės nepatogumų. Tai iš tiesų šiuolaikiškas, modernus, tikslus ir kokybiškas statybos būdas. Konstrukcija mėgiama tiek architektų, tiek žmonių, gyvenančių šiuose namuose – ji lengva, bet tuo pačiu patvari, pagaminta iš ekologiškos, atsinaujinančios medžiagos.